Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2009

ΠΑΛΙ 1-1 Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗ ΓΟΥΙΓΚΑΝ. Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΠΕΝΙΤΕΘ "ΣΚΟΤΩΣΑΝ" ΤΗ ΝΙΚΗ.

Η Λίβερπουλ ήταν καλή στον εκτός έδρας αγώνα της με τη Γουίγκαν. Στο πρώτο ημίχρονο νωρίς στον αγώνα είχε δοκάρι μετά από όμορφη κεφαλιά του Φερνάντο Τόρρες. Η μπάλα φαινόταν να μη θέλει για ακόμη ένα ματς να μπει στα δίχτυα, όμως τελικά αυτό έγινε χάρη σε προσπάθεια του Γιόσι Μπεναγιούν λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Τρομακρικό φάουλ του Τζέραρντ λίγο μετά, σχεδόν ακούμπησε το οριζόντιο δοκάρι και πέρασε έξω. Στο δεύτερο ημίχρονο πάλι οι "κόκκινοι" είχαν την υπεροχή, όμως για πολλοστή φορά δεν μετέφρασαν την υπεροχή τους σε γκολ. Ο Μπενίτεθ φέρθηκε εξαιρετικά παράξενα απόψε. Έβγαλε τον Τόρρες, έβαλε τον Λούκας. Ο Λούκας ήταν αυτός που τιμώρησε την ομάδα λίγο μετά το 80ο λεπτό, μιας και έκανε πέναλτυ σε παίχτη της Γουίγκαν. Και μετά την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών το σκορ έγινε 1-1....Ο Μπενίτεθ, σα να μην έφτανε το προηγούμενο, έβγαλε και τον Τζέραρντ περνώντας στον αγώνα τον Ρόμπι Κιν. Τον παίχτη που άφησε έξω από παιχνίδι κυπέλλου, τόλμησε να τον βάλει σε τόσο κρίσιμο παιχνίδι. Άμα είσαι μαλάκας διάβαινε...Πληρωμένος ο Ράφα και στημένο το πρωτάθλημα? Από τη συνέχεια θα φανεί...